Trinity College Dublin PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*

Muszę przyznać, że nadal wspominam swoją dwudniową wycieczkę do Dublina, która miała miejsce ponad miesiąc temu. Zakochałam się w tym mieście i jakże wielki uśmiech pojawił się na mojej twarzy, gdy kilka dni temu znalazłam paragon z pubu, który z Kasią tak bardzo polubiłyśmy.
Dzisiaj przychodzę do Was ze zdjęciami, które udało mi się zrobić, gdy błąkałyśmy się wokół Trinity Colleg’u, który swoją drogą wywarł na mnie duże wrażenie. Budynki niezwykle mi się spodobały, wszystko ma swój nieco staroświecki klimat. Czułam się tam bardziej jakbym była w miejscu turystycznym a nie szkole i wciąż zastanawiam się, jak ktokolwiek może tam studiować. Bardzo chciałam odwiedzić bibliotekę, której zdjęcia znalazłam w internecie, niestety wstęp był płatny, a my z Kasią postawiłyśmy na to, by wydać jak najmniej pieniędzy, więc tym razem sobie odpuściłyśmy, czego naprawdę żałuję, ale spokojnie, jeszcze to nadrobię. 
Bardzo spodobały mi się za to ‘mówiące statuy’. Świetna opcja dla osoby, która zwiedza bez przewodnika, a jest głodna wiedzy. Możliwość wejścia w internet, gdzie słyszymy głos ‘danej’ osoby, która opowiada o sobie samej. Świetna sprawa !
Swoją drogą przeglądałam ofertę tego colleg’u i na kolana mnie nie powaliła, nie znalazłam nic, co zainteresowałoby mnie osobiście, aczkolwiek byłam bardzo zaskoczona, widząc, że jest możliwość studiowania języka polskiego ! 

____________

I must admit that I keep thinking my two-days trip to Dublin, which took place over a month ago. I fell in love with this city and how big a smile appeared on my face when a few days ago I found a receipt from the pub, which with Kasia we liked so much.
Today I come to you with pictures that I managed to do when we wandered around Trinity Colleg who made a great impression on me. I liked the buildings very much, everything has its somewhat old-fashioned atmosphere. I felt more like I was in a tourist place, not a school, and I still wonder how anyone can study there. I really wanted to visit the library, whose photos I found on the internet, unfortunately the admission was paid, and with Kasia we decided to spend as little money as we can, so this time we gave up, what I really regret, but still, make up for it.
I really liked the ‘talking statues’. That is a great option for a person who visits without a guide and wants to know something more. You can just go online and listen to a voice of ‘this’ person, which is talking about themselves. Just great !
By the way I checked the courses offer of this collage and I did not really like it, I did not find anything interesting for myself, but I was really surprised, when I saw, that they give an opportunity to study Polish ! 

0 Shares
0 comments
  1. zdjęcia moim zdaniem są urzekające, sama lubię podróżować i zwiedzać, a także uwieczniać to na zdjęciach, wydaje mi się, że nawet jest to moją pasją, a Dublin właśnie zajmuje kolejne miejsce na mojej liście miejsc do odwiedzenia:)
    poesypoem.blogspot.com

  2. Ukazałaś piękne miasto w piękny sposób. Oddałaś w 100% klimat, ah aż by się chciało wrócić!

  3. Jak tam pięknie 🙂 Miasto faktycznie musi być czarujące! Nic dziwnego, że tak bardzo Ci się spodobało 🙂 Te mówiące statuy to super pomysł dla turystów!

  4. Byłam w Dublinie 11 lat temu 🙂 Wtedy nie było jeszcze gadających pomników 😉 Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się tam wrócić, bo klimat tego miasta jest niesamowity.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like