All I want for Christmas PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Święta Bożego Narodzenia są dla wielu z nas wyjątkowym czasem. Magia świąt otacza nas z każdej strony. Są tacy, którzy czekają na te chwile już we wrześniu, a obok nich tacy, którzy marzą o tym, by one nigdy nie nadeszły. Osobiście dla mnie nie ma czasu piękniejszego niż grudzień, chociaż za zimą nie przepadam. Miesiąc ten kojarzy mi się bowiem głównie z pięknymi chwilami, które spędzam ze swoją rodziną. Wiem, że na świecie istnieją różne tradycje. Niektórzy nie obchodzą tego święta, niektórzy obchodzą je hucznie. Nie wyobrażam sobie jednak nie być tutaj, w domu, teraz. 
Gdy byłam dzieckiem, święta te kojarzyły mi się głównie ze Świętym Mikołajem i prezentami oraz ubieraniem choinki. Nic nie cieszyło mnie bardziej niż widok taty wchodzącego do mieszkania z drzewkiem i ozdobami. Włączałam piosenki świąteczne, których tekstów wtedy nie rozumiałam, bądź kolędy i zakładałam kolejne bombki. Myśląc o tym teraz, mam wrażenie, że wtedy zajmowało mi to o wiele więcej czasu niż teraz. Jednak nawet kilka dni temu miałam wielką frajdę, mogąc robić to po raz kolejny. Prezenty, owszem, nadal cieszą, jednakże nie są aż tak wielką sprawą. Lubię je kupować, obdarowywać nimi bliskich, pakować je. Oczekiwanie na otwarcie mojej paczki jest chyba mniej ekscytujące niż czekanie na widok uśmiechu mojej siostry. 
Nie ma dla mnie jedzenia lepszego niż to, które gotuje moja mama na ten jeden wieczór. Chociaż jestem niejadkiem i mało rzeczy lubię, to za śledziami tęsknię przez cały rok, a krokiety nie smakują tak dobrze w zwykły dzień, gdy jem je sama, a nie otoczona całą rodziną przy wigilijnym stole. 
To moje trzecie święta, w które wracam do domu z Anglii. Wielu moich znajomych pozostaje na ten czas właśnie tam i urządza sobie mini wigilię z przyjaciółmi. Ja, wydaje mi się, że nie potrafiłabym tak. Nawet mimo tego iż jest wiele aspektów, które z chęcią bym pominęła. Ciągłe pytania o drugą połówkę, plany na przyszłość… czy może być coś bardziej niekomfortowego? 
Chociaż jest to taki piękny czas dla mnie, zawsze pojawia się chwila smutku, bowiem przypominają mi się najgorsze i najpiękniejsze lata. Każdego razu wspominam ostatnią wigilię z moją babcią i tę pierwszą bez niej. Nadal brakuje jej przy stole obok mnie, ale podświadomie wierzę, że jednak jest z nami i spędzam chwilę na zadumie, wyobrażając sobie rozmowy z nią. Myślę, że każdemu z nas brakuje czegoś lub kogoś, uważam jednak, że powinniśmy cieszyć się tym, co mamy tu i teraz. Przeszłość bowiem nigdy nie powróci, a przyszłości być pewni nie możemy.
Wiecie, co jeszcze mnie cieszy? Kevin! Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele osób nienawidzi oglądać tych samych filmów co roku, lecz dla mnie jest to kolejna tradycja. Uwielbiam wszelkie produkcje świąteczne. Jednym z najpiękniejszych filmów jest dla mnie Jack Frost, który zawsze wzrusza mnie tak samo. Jeśli nie widzieliście, koniecznie obejrzyjcie.  
Chciałabym Wam wszystkim życzyć od siebie wesołych świąt, byście spędzili ten dzień w rodzinnym gronie i cieszyli się tym, co Was otacza. Przysiądźcie na chwilę i zastanówcie się nad tym, co jest najważniejsze w Waszym życiu. Zróbcie wszystko, by było ono lepsze dla Was i dla Waszych bliskich. Nowy rok to kolejne wyzwania, ale wszyscy możemy sobie dać z nimi radę. Tak długo jak w siebie wierzymy. Kochajcie i bądźcie kochani, bo to najważniejsze. Wszystko inne przyjdzie z czasem, zapracujecie sobie na to. 
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku! 
____________________________
Christmas is a special time for many of us. The magic of the holidays surrounds us on every side. There are those who are waiting for these moments already in September, and next to them, those who dream of them never coming. Personally, for me, there is no time more beautiful than December, although I do not like winter. I associate this month mainly with beautiful moments that I spend with my family. I know that there are different traditions in the world. Some do not celebrate this holiday, some celebrate it with great pomp. I can not imagine not to be here, at home, now.
When I was a child, these holidays were mainly associated with Santa Claus and presents and dressing a Christmas tree. Nothing pleased me more than the sight of dad entering the apartment with a tree and decorations. I included Christmas songs, which I did not understand at the time,  carols and put on more Christmas balls. Thinking about it now, it seems to me that it took me so much more time than now. However, even a few days ago I had a lot of fun doing it again. Gifts, yes, they still please me, but they are not such a big deal. I like to buy them, give them to loved ones, pack them. Waiting for the opening of my package is probably less exciting than waiting for my sister’s smile.
There is no better food for me than what my mother cooks for this one evening. Although I’m a fussy eater and I don’t like a lot of things, I miss myrings all year long, and croquettes do not taste so good on a normal day when I eat them alone, and not surrounded by the whole family at the Christmas table.
This is my third holiday, in which I come home from England. Many of my friends stay there for this time and arrange a mini eve with their friends. I think I could not do that. Even though there are many aspects that I would gladly skip. Constant questions about the other half, plans for the future … can there be something more uncomfortable?
Although it is such a beautiful time for me, there is always a moment of sadness, because I remember the worst and most beautiful years. Every time I remember the last Christmas Eve with my grandmother and the first without her. She is still missing at the table next to me, but I subconsciously believe that she is with us and I spend a moment in reverie, imagining conversations with her. I think that each of us lacks something or someone, but I think that we should enjoy what we have here and now. The past will never come back, and we can not be sure of the future.
You know what else enjoys me? Kevin! I realize how many people hate watching the same films every year, but for me this is another tradition. I love all Christmas productions. One of the most beautiful films for me is Jack Frost, who always touches me the same. If you have not seen it, be sure to look at it.
I would like to wish you all a happy holiday, that you would spend the day with your family and enjoy what surrounds you. Take a moment and think about what is most important in your life. Do everything to make it better for you and your loved ones. New year is another challenge, but we can all deal with them. As long as we believe in ourselves. Love and be loved, because it’s the most important thing. Everything else will come with time, you will earn it.
Merry Christmas and happy new year!
0 Shares
0 comments
 1. Mi święta głównie kojarzyły się z babcią i obecnie bardzo jej brakuje.
  Moją tradycją również jest " Kevin" bez niego święta nie byłyby takie same 😀
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

 2. Nie jesteś sama, ja nie wyobrażam sobie świąt bez Kevina. Chodź znam każdą kwestię na pamięć, to zawsze śmieszy mnie jakbym oglądała go po raz pierwszy. Ja również nie wyobrażam sobie świąt bez rodziny, chociaż nie raz męczą, to jest to najlepsze chwile w roku.

  Pozdrawiam kochana
  Glamcia

 3. Ja w tym roku przegapiłam Kevina 🙂 Ja się bardzo cieszę, że 3 wigilię spędzamy z Prababcią, bo wcześniej nie dało się jej namówić, a teraz z nami mieszka, więc nie wywinie się od wspólnej wigilii. Ale pamiętam, że zawsze było mi szkoda, że jej z nami nie było.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Kanał na Youtube

 4. Mi też brakowało kilku osób. Staram się wtedy myśleć o tym, że mam obok siebie innych, na których powinnam się skupić i cieszyć ich obecnością. Wiadomo jednak, że to nie takie łatwe, zwłaszcza, jeżeli miało się z taką osobą mnóstwo dobrych wspomnień.

 5. Całkowicie Cię rozumiem- dla mnie Święta w Polsce maja inny klimat. Kilka lat mieszkałam w UK i pierwsze oraz drugie Swięta spędzałam tam- totalnie cos innego, później wracałam juz na Święta do Polski. W tym roku za to dla odmiany po latach przerwy leciałam do UK- ponieważ były to pierwsze Święta mojej siostrzenicy- moja siostra chciała miec nas wszystkich przy sobie dlatego też logistycznie łatwiej było leciec do niej.

 6. Zarówno święta jak i sylwester minęły dość szybko. Teraz pozostaje wytrwać w postanowieniach noworocznych. Ale fajnie było tutaj wpaść po świętach i przypomnieć sobie świąteczne chwile spędzone z rodziną. Pozdrawiam gorąco i wszystkiego co najlepsze na 2019 😉
  Kasia

 7. Ja kiedyś byłam strasznie oporna na święta, nienawidziłam ich wręcz.. zawsze kojarzyły mi się ze sztuczną miłością, sztuscznym uśmiechem i ogólnie były mega sztuczne.. do momentu gdzie nie wyjechałam. Gdzie już drugi rok spędzam święta z narzeczonym, bratem i kuzynem a wiem, ze w Polsce cała rodzina spędza ten ważny dzień razem. Że mimo wszystko każdy otacza się miłością i wsparciem.. zawsze się rozczulam i mam nadzieję, że kolejny rok spędzimy wszyscy razem ♥

 8. 'Kevin' to już trochę tradycja 🙂 Może nie śmieszy tak samo jak za pierwszym razem, ale mimo wszystko raz na rok mogę go obejrzeć (szczególnie, że inne filmy takie jak "Hobbit" czy "H.P." oglądam czasem 4 razy do roku – wszystkie części :D).

 9. Święta to wyjątkowy czas, który warto przeżyć w gronie bliskich! 🙂 Doskonale rozumiem Twoje podejście do tematu świąt, bo sama mam podobne! Nie ma piękniejszego czasu niż ten przeznaczony na wspólne sprzątanie, gotowanie, zakupy – a wszystko to prowadzi każdego z nas w jednym kierunku – do wigilijnego stołu i uczy nas cieszyć się swoją obecnością! Uczy cierpliwości, zrozumienia, wsparcia, pomocy 🙂

 10. Aż trudno mi uwierzyć w to, że mamy już 1 lutego 😀 A dopiero co były święta. Szybko minęły, jak zresztą zawsze. Uwielbiam Boże Narodzenie, jednak bez dziadków nie są już takie jak dawniej…
  pozdrawiam serdecznie

  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like