The charm of Cracow PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Dokładnie w środę przyleciałam na kilka dni do Polski. W niedzielę jest komunia mojej siostry, a dodatkowo chciałam poprawić maturę z języka angielskiego. W tamtym roku ją spokojnie zdałam, jednak nie byłam zadowolona z wyniku, więc czemu nie spróbować jeszcze raz ? Napisałam wczoraj jedynie rozszerzenie, ale jestem bardzo zadowolona i dumna z samej siebie. 
Ze względu na to, że do Polski przyleciał ze mną znajomy, postanowiliśmy wybrać się do Krakowa i Auschwitz. Bardzo broniłam się przed wycieczką do obozu, bojąc się, jak sobie z tym poradzę. Wiem, że jest to miejsce, które powinien każdy zobaczyć, jednak przerażało mnie to, szczególnie przypominając sobie mój paniczny strach przed wojną i koszmary nocą, gdy byłam młodsza. Mimo wszystko wybrałam się tam z M. i cieszę się, że się na to zdecydowałam. 
Był to również mój pierwszy raz w Krakowie. Nie widziałam tam wiele, jednak stare miasto, rynek i Wawel skradły moje serce i zdecydowanie chcę tam wrócić jeszcze nie raz. Mieliśmy zostać tam tylko na jedną noc, ale ostatecznie postanowiliśmy przedłużyć wyjazd o jeszcze jeden dzień, z czego niezmiernie się cieszę. 
__________________________
Exactly on Wednesday I came for a few days to Poland. On Sunday is my sister’s communion, and in addition I wanted to write my English exams. I passed it year ago, but I was not satisfied with the result, so why not try again? I wrote only advanced level yesterday, but I am very pleased and proud of myself.
Due to the fact that a friend came to Poland with me, we decided to go to Cracow and Auschwitz. I defended myself well before the trip to the camp, afraid of how I will handle it. I know this is a place that everyone should see, but it scared me, especially remembering my panic fear of war and nightmares when I was younger. After all, I went there with M. and I’m glad I decided to go.
It was also my first time in Cracow. I did not see much there, but the old town, the square and Wawel stole my heart and I definitely want to go back there again. We had to stay there for only one night, but finally we decided to extend our stay for another day, which I am very happy about.

 

0 Shares
0 comments
 1. Bardzo żałuję że nie wiedziałam że będziesz w Krakowie 🙁 mogłybyśmy się umówić choćby na godzinę na kawkę! Może następnym razem 🙂

 2. Gdybym wiedziała, że ktoś byłby chętny na spotkanie ze mną, to bym poinformowała gdzieś.. Na pewno będzie jeszcze okazja. 😉

 3. Pięknie prowadzisz bloga. Nie mogę się napatrzec. Śliczne zdjęcia. 😉
  Jesteś bardzo ambitną osoba, zatem gratuluję wysokiego wyniku z poprawki matury z Angielskiego! 😉
  Fakt, wycieczka do obozu wywołuje wiele emocji. Też tak mam, więc doskonale Cie rozumiem 😉
  http://Www.darjikas.pl

 4. Nigdy nie byłam w Krakowie, ale jak będę to też na pewno odwiedzę obóz. Choć takie miejsca bywają przerażające to jednak wiele się możemy dowiedzieć z historii. Super zdjęcia ♥

 5. Kraków jest jednym z moich ulubionych miast, cudowne miejsce. Również byłam w obozie lecz zdecydowanie się przed tym nie broniłam, a wręcz przeciwnie. Czułam potrzebę, że muszę tam jechać i dowiedzieć się czegoś więcej o tym miejscu i o wydarzeniach, które miały tam miejsce 🙂

  Pozdrawiam cieplutko!
  Angelikabien.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like