Royal Lazienki Museum PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Przeglądając swoje zdjęcia na laptopie i planując kolejne posty, przypomniałam sobie, że nadal nie pokazałam Wam zdjęć z Łazienek Królewskich oraz galerii narodowej w Dublinie. Zaplanowanych mam już kilka innych artykułów, które powoli zacznę pisać, korzystając z tego, że mam ostatnio niezwykle dużo wolnego czasu. Muszę niebawem w końcu wybrać się również na spacer po Leicester i pokazać Wam trochę tego miejsca. Na instagramie wspomnieliście, że chcielibyście dowiedzieć się czegoś na temat życia w Anglii, dlatego seria takich postów również się pojawi. Zapytać jednak chcę, czy są konkretne aspekty życia tutaj, o których chcielibyście poczytać? Piszę przecież nie tylko dla siebie, ale również dla Was i jeżeli cokolwiek konkretnego Was interesuje, piszcie śmiało! 🙂
Ponad dwa miesiące temu wybrałam się na swoją wycieczkę do Warszawy i nadal wspominam ją dość dobrze. Wiele z Was pod poprzednim postem ze zdjęciami z naszej stolicy stwierdziło, że zdecydowanie woli Kraków od Warszawy. Ja muszę przyznać, że w obu miejscach jestem zakochana, ale u mnie chyba również Wawel wygrywa z syrenką i stadionem narodowym. Osoby, które czytają mojego bloga od dłuższego czasu, wiedzieć powinny, że uwielbiam zwiedzać nowe miejsca. Nie musi to być Londyn czy Paryż, bo nawet małe miasteczka mnie cieszą. Jeśli chodzi o Łazienki Królewskie, uważam, iż jest to naprawdę piękne miejsce i nie mogę się doczekać, aż będę miała okazję zobaczyć to miejsce w jakiś cieplejszy i bardziej kolorowy dzień!
Jestem osobą, która lubi odkrywać i wydaje mi się, że każdy zapalony podróżnik mnie zrozumie. W tym wszystkim nie chodzi o to, by chwalić się znajomym, że było się w największych i najlepszych stolicach świata, lecz o to by tego świata zobaczyć jak najwięcej i poznać każde jego oblicze. Pomimo tego że mieszkałam w Polsce ponad osiemnaście lat, wcześniej nie miałam tak bardzo okazji zobaczyć Warszawy. Dlatego zwiedzenie jej sprawiło mi tyle samo radości, co zwiedzenie Londynu i wcale tutaj nie przesadzam. W Polsce jest jeszcze wiele miejsc, które planuję odwiedzić i liczę na to, że nigdy nie będę zawiedziona.
A Wy lubicie zwiedzać nowe miejsca? 
____________________
Looking through my photos on a laptop and planning next posts, I remembered that I still did not show you pictures from the Royal Lazienki Museum in Warsaw and the National Gallery in Dublin. I have already planned a few other articles, which I will slowly start writing, taking advantage of the fact that I have a lot of free time recently. I must soon also go for a walk in Leicester and show you some of this place. You mentioned on instagram that you would like to learn something about life in England, so a series of such posts will also appear. I want to ask, however, if there are specific aspects of life here that you would like to read about? I write not only for myself, but also for you and there is anything you are interested in, just let mi know and I will happily write about it! 🙂
Over two months ago I went on a trip to Warsaw and I still remember it quite well. Many of you, under the previous post with photos from our capital, stated that they definitely prefer Krakow to Warsaw. I must admit that in both places I am in love, but I think that Wawel also wins with our mermaid and the national stadium. People who have been reading my blog for a long time should know that I love visiting new places. It does not have to be London or Paris, because even small towns enjoy me. About Royal Lazienki Museum it is a really beautiful place and I cannot wait until the day, I will have an opportunity to see it in some warm and more colorful day!
I am a person who likes to discover and it seems to me that every avid traveler will understand me. In all this is not about bragging to friends, that I was in the largest and best capitals of the world, but to see this world as much as possible and get to know each and every of its faces. Despite the fact that I lived in Poland for over eighteen years, before that I did not have the opportunity to see Warsaw so much. Therefore, visiting her gave me as much joy as visiting London and I am not exaggerating here at all. There are still many places in Poland that I plan to visit and I hope that I will never be disappointed.
Do you like visiting new places?

0 Shares
0 comments
 1. Przepiękne zdjęcia. Ja byłam w Warszawie we wrześniu na weekend. Niestety nie udało mi się zobaczyć łazienek, ale może następnym razem będzie więcej czasu.
  Przepiękne zdjęcia bardzo klimatyczne. 🙂

 2. Byłam tam raz w życiu, muszę pojechać jeszcze raz, żeby wszystko pooglądać dokładnie;) Również lubię zwiedzać nowe miejsca:)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

 3. Piękne zdjęcia. Byłam w Warszawie parę dni temu i była to jedna ze wspanialszych wycieczek. Ja kocham podróże, ciągnie mnie w świat. Kocham ścieżki mniej znane, ze mnie to istny podróżnik, który za mało podróżował. hehehehe Bardzo fajny post. Pozdrawiam serdecznie, miłych dni życzę. :)))

 4. Ja nie mogę ależ cudne ujęcia 😍😍😍 Trudno przejść obok nich obojętnie. Zachęciłaś mnie do odwiedzenia Łazienek… Tak, jeszcze tam nie byłam. Wstyd się przyznać. Kocham podróżować po naszym kraju. Odkrywać nowe miejsca. Moją pasją jest też fotografowanie i opisywanie swoich wypraw górskich.

  Zapraszam do mnie : http://kasinyswiat.blogspot.com

  Pozdrawiam serdecznie z Krakowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like