Celebrate your individuality PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Johnny Depp powiedział kiedyś: ‘Myślę, że każdy jest dziwny. Powinniśmy wszyscy celebrować naszą indywidualność i nie wstydzić się jej’. Niemalże każdego dnia wychodzimy z domu, spotykamy znajomych i nieznajomych, słuchamy opinii innych ludzi na nasz temat – tych pozytywnych i negatywnych. Wracamy do domu, patrzymy w lustro i zastanawiamy się, co możemy zrobić, by być lepszymi osobami, by zostać bardziej zaakceptowanym. Kilka dni później coś się w nas zmienia i pewni, że tym razem nie zostaniemy skrytykowani, wychodzimy na przeciw osobom, które ponownie nas krytykują. Staramy zmienić się więc ponownie i na końcu sami zapominamy, kim właściwie jesteśmy. 
Zastanawiam się, czy naprawdę tak ciężko jest pokochać samego siebie? Czy strach musi przyćmiewać naszą osobowość, nasz charakter, naszą wizję świata? Czasami trudno jest oswoić się z krytyką, przyjąć ją, jednak jaki jest sens dążenia do ‘perfekcji’, jeśli to nie jest nasza perfekcja? Nikt z nas nigdy nie będzie idealny, nie dla całego świata. Wszyscy otoczeni jesteśmy przyjaciółmi, dobrymi ludźmi oraz tymi, którzy nie przepadają za tym, kim jesteśmy. Dlaczego więc tak wielką uwagę przykuwamy do tego, co złe? 
Wyobraź sobie sytuację, idziesz do sklepu, by kupić swoje wymarzone spodnie. Szczęśliwa, że w końcu udało ci się uzbierać tę sumę, w końcu możesz pochwalić się tym, co masz. Żyjemy w erze internetu i social mediów, oczywiście, chcesz, by twoim instagrami obserwatorzy zobaczyli, na co się skusiłaś. Dostajesz kilkanaście odpowiedzi z czego jedna, tylko jedna, jest negatywna i zaczynasz zastanawiać się, czy zakup tego produktu był dobrym pomysłem? Następnego dnia nie włożysz ich już do szkoły czy pracy, bo wiesz, że ktoś może cię skrytykować. Dlaczego przekładasz opinię kogoś zupełnie obcego ponad swoją własną?
Idziesz na piknik do parku ze znajomymi, masz świetny humor, włączacie muzykę i zaczynacie tańczyć, skakać, dobrze się bawić. Ktoś siada na ławce niedaleko i postanawiacie przestać, bo możecie wyglądać źle w oczach swoich nowych widzów. Zamiast świetnie się bawić, siadacie więc na kocu, by zjeść kolejną truskawkę i popić cydrem. Rozmawiacie na różne tematy, chociaż każdy z was ma w głowie dziesięć pomysłów, co innego moglibyście zrobić. 
Człowiek czasami się gubi w swoim życiu. Zastanawia się, czy chce być osobą, którą się stał. W takich chwilach powinniśmy cofnąć się do czasów dzieciństwa, gdy wszystko było o wiele prostsze, nie przejmowaliśmy się takimi rzeczami i zastanowić się, co dziesięcioletnia wersja mnie, pomyślałaby o tym, kim jestem teraz? Wszyscy mieliśmy przecież wielkie plany i marzenia. Oglądaliśmy seriale na Disney Channel i widzieliśmy, jak pewne siebie są te postaci i liczyliśmy na to, że będziemy podobni. Tymczasem obawiamy się wyjść z domu w płaszczu czy spodniach, które mogłyby odstawać od innych. 
Strach nigdy nas nie opuści, ale przecież ja żyję swoim życiem i to ode mnie zależy, jak będzie ono wyglądało. Ja noszę ubrania, które mi się podobają i nie namawiam nikogo do noszenia tego samego, tym samym nie próbuję zmienić tego, kim jest. Powinniśmy pokonywać swój strach każdego dnia. Dążyć do bycia SWOIM własnym ideałem. Zawsze powinniśmy być dumni z siebie, naprawiać swoje błędy, cieszyć się każdą chwilą, która jest tego warta, mówić głośno o tym, co czujemy. 
Za kilkadziesiąt lat, gdy będziemy siedzieć w bujanym fotelu ze swoją drugą połówką, kotem czy książką i spojrzymy w gwiazdy, przypomnimy sobie jakąś sytuację ze swojego życia i będziemy zastanawiać się, co by było gdyby, zaśmiejemy się ze swojej głupoty, przypomnimy sobie niemiły komentarz czy tę zabawę w parku, która przecież mogła trwać o wiele dłużej. Życie nie jest wieczne, dlaczego więc pozwalamy, by strach nas ograniczał? Dlaczego nie robimy tego, co chcemy, bo ktoś uważa to za idiotyczne? 
Do napisania tego postu zainspirował mnie zbyt odważny kolor moich spodni, które uwielbiam! Życzę Wam miłego weekendu! 
___________________
Johnny Depp once said: ‘I think everyone is weird. We should all celebrate our individuality and not be ashamed of her. ‘ Almost every day we leave the house, meet friends and strangers, listen to other people’s opinions about us – positive and negative ones. We’re going back home, we’re looking in the mirror and we’re wondering what we can do to be better people to be more accepted. A few days later something changes in us and we are sure that this time we will not be criticized, we are against people who are criticizing us again, so we try to change again and finally we ourselves forget who we are.
I wonder if it is really so hard to love yourself? Does fear have to cloud our personality, our character, our vision of the world? Sometimes it is difficult to get used to criticism, accept it, but what is the sense of striving for ‘perfection’ if it is not our perfection? None of us will ever be perfect, not for the whole world. We are all surrounded by friends, good people and those who do not like who we are. Why, then, do we pay so much attention to what is bad?
Imagine the situation, you go to the store to buy your dream pants. Happy that you finally managed to collect this sum, in the end you can boast of what you have. We live in an era of the Internet and social media, of course, you want your followers to see what you have been tempted by. You get a dozen responses, one of which, only one, is negative and you start to wonder if the purchase of this product was a good idea? The next day, you will not wear them for school or work anymore, because you know someone can criticize you. Why do you put the opinion of some strangers over your own?
You go to a park picnic with your friends, you have a great mood, you turn on music and start dancing, jumping, having fun. Someone sits on a bench nearby and decides to stop because you may look bad in the eyes of your new viewers. Instead of having a great time, you sit down on a blanket to eat another strawberry and drink cider. You talk about different things, although each of you has ten ideas in mind, what else could you do.
Man sometimes gets lost in his life. He wonders if he wants to be the person he has become. In such moments we should go back to our childhood, when everything was much simpler, we did not care about such things and think about what a ten year old version of me would think about who I am now? We all had great plans and dreams. We watched TV series on the Disney Channel and saw how confident these characters are and hoping we would be similar. In the meantime, we are afraid to leave the house in a coat or trousers that could stand out from the others.
Fear will never leave us, but after all I live my life and it depends on me what it will look like. I wear clothes that I like and do not urge anyone to wear the same, so I do not try to change who she is. We should overcome our fear every day. Strive to be YOUR own ideal. We should always be proud of ourselves, fix our mistakes, enjoy every moment that is worth it, speak out loud about what we feel.
In a few decades, when we sit in a rocking chair with her other half, a cat or a book and look at the stars, we will recall a situation in our lives and wonder what would happen if we laugh at our stupidity, we will remember the unpleasant comment or this fun in the park, which could last a lot longer. Life is not eternal, so why do we let fear limit us? Why do not we do what we want because somebody thinks it’s idiotic?
To write this post I was inspired by the too-bold color of my pants, which I love! I wish you a nice weekend!
Shoes: BonPrix, Watch: Zaful
0 Shares
0 comments
 1. Jeszcze się taki nie urodził, coby każdemu dogodził 🙂 W myśl tego przysłowia uważam, że nie ma sensu dostosowywać się pod wzorce narzucone przez większość. Nawet choćbyśmy się starali, zawsze coś będzie nie tak. Warto natomiast pielęgnować w sobie swoje prawdziwe ja i dążyć do tego, co podpowiada nam serce. Dla siebie stawać się lepszymi 🙂 To czyni nas wyjątkowymi 🙂

 2. Poruszyłaś dość trudny temat. Myślę, że każdy chce być dobrze widzianym w oczach innych, ale to niemożliwe. Ludzie często krytykują i bezpodstawnie oceniają siebie nawzajem. Czasem z czystej zazdrości, czasem po prostu z braku sympatii. Nie warto się tym przejmować. Ludziom nigdy się nie dogodzi. Lepiej polegać na opinii kogoś, kto nas zna i się o nas troszczy.
  Pozdrawiam!
  My blog

 3. Mam podobne spodnie w sumie to identyczne tylko że ja jestem kurdupel to mam je długie 😀 uważam że nie warto zwracać uwagę na to co mówią inni… Jesli Chcemy cos robić to róbmy! To nasze życie i my mamy być szczęśliwi i idealni dla siebie.

 4. Ja już dawno przestałam przejmować się opiniami innych ludzi. I nie żałuję, bo dzięki temu mam masę wspaniałych wspomnień 🙂

 5. Ja również jestem kurdupel – mam 153cm wzrostu! 😀 A jednak udało mi się znaleźć idealnie dopasowane do mnie. Czasami ze spodniami jest mega ciężko, bo wszystkie są za długie i mega dużo czasu zajmuje znalezienie odpowiednich. 😀

 6. Mala uwaga… ubrać można choinkę lub kogoś, ubrać można siebie ale ubranie sie zakłada.

 7. Dziękuję bardzo za uwagę, zaraz to poprawię. 🙂

  Muszę jednak przyznać, że po tej uwadze, przeczytałam kilka artykułów, przejrzałam słowniki i właściwie to ubrania się nie zakłada, tylko wkłada. 🙂 Założyć ubranie nie jest jeszcze uznane za poprawną formę, a jest jedynie formą potoczną. Założyć można zegarek. Włożyć ubranie. Ubierać można siebie w np. sukienkę.

  Pozdrawiam serdecznie.

 8. Kiedyś przejmowałam się opinią innych… w pewnym momencie powiedziałam "dość" i aktualnie nie interesują mnie ich uwagi.
  Każdy zasługuje na szacunek, szkoda, że nie wszyscy przyjmują to do wiadomości.
  Pięknie kochana wyglądasz! <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

 9. Zgadzam się z Twoimi słowami oraz słowami J. Deppa. Powinniśmy celebrować swoją indywidualność i nie bać się wyrażać jej, bo dziwne jest piękne. Nie musimy być idealni dla kogoś, lecz być dla siebie samej dobrą i umieć zadbać o poczucie własnej wartości. Gdy ta wartość się podnosi i mamy świadomośc, że stać nas na więcej oraz że jesteśmy jednostkami, które posiadają wiele dobrego – wtedy już pokochanie siebie przychodzi z łatwością 🙂
  Pozdrawiam
  FotoHart Blog ♥

 10. Świetne zdjęcia i bardzo ładna stylizacja! Super spodnie ^^
  Krytyka jest nieunikniona w dzisiejszym świecie. Cokolwiek byśmy robili i tak znajdzie się jakaś jednostka, która będzie krytykowała.
  Słowa Deppa są świetne, dlatego całkowicie się z nimi zgadzam 🙂
  Pozdrawiam oraz dziękuję bardzo za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

 11. Wydaje mi się też, że jesteśmy wobec siebie znacznie bardziej krytyczni niż inni wobec nas. Czasami trzeba mieć dystans do siebie i nie przejmować się opinią innych 😉 Ja wciąż się tego uczę, ale myślę, że jestem na dobrej drodze 😉

 12. Nie ma ludzi doskonałych i jeśli ktoś krytykuje za wygląd należy mu to właśnie powiedzieć;-) Śliczne zdjęcia kochana 🙂

 13. racja! należy nie bać się być sobą, każdy z nas jest inny i powinniśmy tę swoją inność akceptować, a nie na siłę starać się dopasować 🙂 ładnie wyglądasz 🙂

 14. Zawsze znajda się osoby, które jakbyśmy się nie starali, znajdą w nas wady 🙂 Nie da się wszystkim dogodzić, niestety albo stety tak działa ludzki mechanizm dzięki któremu dzieli się ludzi na przyjaciół, znajomych i… nieprzyjaciół. Po prostu uważam, że nie warto przejmować się słowami innych, w końcu to nasze życie i warto je przeżyć po naszemu 🙂
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*

 15. Uważam, że każdy powinien iść za głosem swojego serca i jakkolwiek to nie zabrzmiało tak jest. Nikomu nic do tego jak żyjemy, co robimy ze swoim czasem i pieniędzmi! Mam w życiu taką zasadę, że szanuję innych za to kim są i co robią i staram się ich nie oceniać. Nie wszystko mi się musi podobać, ale póki ta druga osoba nie robi komuś krzywdy, ważne by była szczęśliwa! Nie wszyscy to rozumieją!

 16. Ja jakoś nie przywiązuje uwagi do tego co ktoś powiedział. Nie interesuje mnie czy komuś moja nowa bluzka się podoba czy nie, ważne że dla mnie się podoba. Myślę, że każdy powinien się tego nauczyć i nie zwracać uwagi na opinię innych ludzi. Jakie fajne zdjęcia.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

 17. Kluczem jest chyba zrozumieć, że żyjemy przede wszystkim dla siebie. Każdy ma swoje własne, jedno życie do zapisania i nie powinien ingerować w inne.

 18. Genialny post! Nikt nie powinien bać się własnej indywidualności i nie powinien bać się wyrażać siebie. Szkoda tylko, że cały czas masa ludzi boi się "co powiedzą inni?" (przepraszam za nadużywanie słowa "bać").

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like