May Favourites 2018 PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Witajcie!
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym pierwszym postem z nowej serii na blogu. Widywałam ją dość często na wielu innych kanałach i stronach, więc stwierdziłam, że może i ja sama ją wypróbuję. Jak widzicie u mnie wiele nowości ostatnio, ale próbuję się rozwijać, dopasować swoje pomysły do oczekiwań moich czytelników i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni! 
_________________
Hello!
Today I’m coming to you with the next first post from the new series on the blog. I’ve seen it quite often on many other channels and pages, so I decided that maybe I would try it myself. As you see in  many new things is coming lately, but I try to develop, match my ideas to the expectations of my readers and I hope that you will be satisfied!

Pięlegnacja

Krem do twarzy Eveline Cosmetics 
Wspominałam już niejednokrotnie, że mam problemy z suchą skórą twarzy i naprawdę trudno jest mi z tym walczyć. Szczególnie cierpi na tym moja strefa T. Gdy mama wysyłała mi paczkę, poprosiłam ją o to, by wysłała mi krem Nivea, a korzystając z promocji 2+2 w Rossmanie, dobrała mi również ten krem. Zawiera on w sobie miód oraz prowitaminę B5, które świetnie odżywiają moją skórę. Nakładam go każdego wieczoru przed snem i muszę przyznać, że mój nos i czoło wydają się być w o wiele lepszej kondycji, chociaż jeśli zapomnę o kremie choć jednego dnia, następnego poranka znów jestem niezadowolona. 
Olejek Stay Calm Annabelle Minerals 
Kolejny produkt, który niezmiernie pomaga mi z moją skórą. Poświęciłam mu jednak osobny post, więc lećcie czytać TUTAJ
Krem do ciała od Boots’a
Zacznę od tego, że uwielbiam jego zapach, który teoretycznie powinien być kokosowy, jednakże ja wyczuwam tutaj połączenie kokosa i wanilii. Jestem strasznym leniem, jeśli chodzi o kremowanie swojego ciała. Zazwyczaj po prysznicu jest mi zimno, więc marzę tylko o tym, by się ubrać. Szkoda mi więc zawsze wydawać pieniądze na kremy znanych marek, których przecież nie będę używać. Będąc więc w sklepie, postawiłam na najtańszy krem nawilżający o ładnym zapachu. I choć nie kremuję się nim każdego dnia – być może raz czy dwa w tygodniu, moje nogi są niezwykle gładkie i gotowe na lato! Krem w swoich składnikach ma między innymi masło kakaowe i witaminę E. 
____________________

Skin care

Eveline Cosmetics Face Cream
I have already mentioned many times that I have problems with dry face skin and it is really difficult to fight it. My T-zone suffers especially. When my mother sent me a package, I asked her to send me Nivea cream, and using the 2 + 2 promotion in Rossman, she also bought this cream. It contains honey and pro-vitamin B5, which perfectly nourish my skin. I put it on an evening before bedtime and I have to admit that my nose and forehead seem to be in a much better condition, although if I forget about the cream one day, the next morning I’m quite unhappy again. 
Stay Calm Oil Annebelle Minerals 
Next product which really helps my skin. I did, although, write a post about it, so go and read more about it HERE.
Body Cream from Boots
I will start with the fact that I love his scent, which theoretically should be coconut, but I sense here a combination of coconut and vanilla. I am a terrible lazy when it comes to cremating my body. Usually after a shower I’m extremely cold, so I only dream about getting dressed. It is a pity to always spend money on creams of well-known brands, which I will not use after all. Being in the shop, I put on the cheapest moisturizing cream with a nice fragrance. And although I do not use it every day – maybe once or twice a week, my legs are extremely smooth and ready for the summer! The cream contains cocoa butter and vitamin E.

Make Up 

Push Up Angel Mascara Maybelline
Tusz do rzęs, który dostałam w prezencie już dość dawno, jednak nieczęsto go używałam. Gdy tylko jednak zaczęłam, pokochałam! Zacznę od tego, że bardzo często mam posklejane rzęsy, bez względu na to czym je rozczesuję lub jakiej maskary używam. Ta jednak, nie dość że cudownie wydłuża i podkręca moje rzęsy, dzięki swojej małej szczoteczce, również je rozkleja i sprawia, że moje rzęsy wyglądają niezwykle pięknie! Jest zdecydowanie moim ulubieńcem i na pewno wrócę po niego do drogerii!
Pomadka LONGSTAY Golden Rose 04
Kiedyś nie przepadałam za pomadkami, uważając, że mam zbyt wąskie usta. Później zaczęłam kupować kolory nude, aż w końcu postanowiłam wypróbować coś nowego i postawiłam na czerwień, która teraz króluje na moich ustach niemalże na każdej imprezie! Pomadka pozostaje na moich ustach przez całą noc bez względu na to, co piję lub jem, co więcej, wcale ich nie wysusza!
___________________
Push Up Angel Mascara Maybelline 
Mascara, which I got as a gift a long time ago, but I did not use it often. However, as soon as I started, I loved it! I will start with the fact that I often have glued eyelashes, no matter what I comb it out or what mascara I use. This one, however, not only wonderfully lengthen and curl my eyelashes, thanks to its small brush they also break them down and make my eyelashes look very beautiful! It is definitely my favorite and I will definitely come back for it!
LONGSTAY Lipstick Golden Rose 04
Once I did not like lipsticks, thinking that I had too thin lips. Later, I started to buy nude colors, and finally decided to try something new and put on red, which now reigns on my lips almost at every party! The lipstick stays on my lips all night, no matter what I drink or eat, what’s more, it does not dry them out!

Akcesoria/Accessories

Kultura

‘My mieliśmy szczęście’
Odkąd pamiętam, uwielbiam tematykę drugiej wojny światowej. Lubię o tym czytać, dowiadywać się nowych faktów, oglądać filmy i ostatnio również czytać książki. ‘My mieliśmy szczęście’ opowiada o losach trzypokoleniowej rodziny żydowskiej z Radomia. Holokaust rozdziela ich i krzywdzi wszystkich na zupełnie inne sposoby. Georgia Hunter, gdy była nastolatką, dowiedziała się, że wywodzi się z rodziny, której udało się przeżyć holokaust. Książka jest wynikiem jej wieloletnich poszukiwań i nauk. 
Uważam, że książka jest zdecydowanie warta przeczytania. Bywają momenty, które sprawiają, że na mojej twarzy pojawia się delikatny uśmiech, chociaż większość przepełniona jest bólem i strachem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż po przeczytaniu jej, nie możemy sobie powiedzieć ‘To tylko książka, to nie jest prawda.’ Nikt z nas nie powinien jednak zapominać o tym, co miało miejsce w przeszłości, bo tylko pamiętając o tym, uważam, iż możemy uchronić się przed tym, by historia powróciła. 
‘Czarodziejki’ 
Jestem totalną serialomaniaczką! Na swojej liście mam dziesiątki seriali, setki odcinków i prawdopodobnie tysiące minut, spędzonych na oglądaniu seriali. Ten serial był moim ulubieńcem, gdy byłam dziesięciolatką. Z zapałem oglądałam go na Polsacie ze swoją koleżanką, a w ciągu dnia bawiłyśmy się i udawałyśmy, że jesteśmy takie same jak bohaterki. Długo się zabierałam, by powrócić do niego, bowiem wtedy obejrzałam zaledwie cztery bądź pięć sezonów. I choć teraz rozumiem, dlaczego moi rodzice zawsze mówili ‘Znów oglądasz te głupoty’, bowiem niektóre sceny są niezwykle nierealistyczne i śmieszne, to cieszę się, iż postanowiłam powrócić do tej produkcji. Jest to coś lekkiego, idealnego na wieczory. Serial opowiada o trzech siostrach, które po śmierci swojej babci dowiadują się, iż są czarodziejkami, a dzięki swym mocom, pomagać powinny niewinnym ludziom. Pomiędzy walką z demonami, siostry spotykają problemy życia codziennego, nowe miłości i przyjaźnie, kłótnie z szefem, poszukiwania nowej pracy czy problemy w collegu.
__________________

Culture

‘We were the lucky ones’
Ever since I remember, I love the theme of the Second World War. I like reading about it, learning new facts, watching movies and reading books lately. ‘We were the lucky ones’ tells the story of a three-generation Jewish family from Radom. The Holocaust separates them and harms everyone in completely different ways. Georgia Hunter, when she was a teenager, learned that she was from a family who survived the Holocaust. The book is the result of her many years of research and sciences.
I think the book is definitely worth reading. There are moments that make a gentle smile appear on my face, although most are filled with pain and fear. The worst of all is that after reading it, we can not say ‘It’s just a book, it’s not true.’ None of us should, however, forget about what happened in the past, because only remembering this, I think that we can protect ourselves from history.
‘Charmed’
I am a total serialomaniac! On my list I have dozens of series, hundreds of episodes and probably thousands of minutes spent watching TV series. This one was my favorite when I was a ten-year-old. I enthusiastically watched him on tv with my friend, and during the day we played and pretended that we were the same as the heroines. I took a long time to return to him, because then I watched only four or five seasons. And although I now understand why my parents always said, “You’re watching that stupidity” again, because some of the scenes are unrealistic and funny, I’m happy that I decided to return to this production. It is something light, perfect for evenings. The series tells the story of three sisters who, after the death of their grandmother,find out that they are witches, and thanks to their powers, they should help innocent people. Between the fight with the demons, the sisters encounter problems of everyday life, new loves and friendships, arguments with the boss or problems at college.
0 Shares
0 comments
  1. Bardzo fajne zestawienie 🙂 Przyznam, że z tymi kosmetykami nie miałam do czynienia, ale markę Golden Rose znam bardzo dobrze i również cenię ich pomadki do ust. Są niezastąpione!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like