21 things to do, when I’m 21 PL|EN

0 Shares
0
0
0
*Scroll down to read in English*
Piątego sierpnia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego siódmego roku w Koninie na świecie pojawiła się mała, pulchna istotka, która miała być początkowo Mateuszem, później Tatianą, a na sam koniec została Patrycją. Z małej, grzecznej dziewczynki, która uwielbiała pokemony, lalki barbie i książki, wyrosłam na rudą, pewną siebie kobietę, która nadal nie wie, co chce robić ze swoim życiem. A przecież dwa dni temu świętowałam swoje dwudzieste pierwsze urodziny! Gdy moja mama była w tym wieku, ja byłam już trzylatką! Moje życie różni się niezmiernie od życia, jakie wiedli moi rodzice, ale niezmiernie cieszę się, że tak bardzo mnie wspierają i kochają bez względu na to, kim jestem. W tym momencie zastanawiam się, jaka będzie moja młodsza siostra za dziesięć lat? 
Planu na swoje życie jeszcze nie mam, ale stwierdziłam, że warto mieć jakieś cele, nawet małe i błahe, do których się dąży, więc stworzyłam swoją listę rzeczy, które chcę zrobić w tym roku. Przedstawię Wam dwadzieścia jeden punktów, resztę zbyt osobistych rzeczy, zostawię dla siebie. 
1. Odwiedzić nowy kraj – wszyscy wiemy, że uwielbiam podróżować! 
2. Zrobić kolejny tatuaż – ponoć są one uzależniające, chyba muszę się z tym zgodzić!
3. Polubić warzywa – lubię jedynie ogórki i rzodkiewkę, wiecie jak uboga jest moja dieta? Miałam już kilka podejść do tego, być może tym razem się uda. 
4. Opublikować jeden ze swoich wierszy – w przyszłości chcę wydać swój własny tomik poezji, nadal jednak piszę jedynie do szuflady. 
5.Wznowić naukę języka włoskiego – moim zdaniem, najpiękniejszy język świata. Podstawy nadal pamiętam, lenistwo jednak bierze nade mną górę. 
6. Zrobić kurs fotografii – zawsze lubiłam fotografię, odkąd jednak miałam z niej zajęcia na studiach, totalnie przepadłam. 
7. Nauczyć się oszczędzać – moje konto po wypłacie zostaje wyczyszczone w ciągu kilku dni, nadal nie wiem, jak sobie z tym radzić.  
8. Nauczyć się systematyczności – kocham swojego bloga, uwielbiam pisać, ale czasami znikam na kilka dni, kolejna rzecz, z którą nie wiem, jak sobie poradzić! 
9. Przestać obgryzać paznokcie – robię to od dziecka, nienawidzę tego! 
10. Odwiedzić Zakopane – nigdy nie miałam okazji zobaczyć tego miejsca, a słyszałam, że jest piękne!
11. Powtórzyć snowboarding – na zimowych wakacjach w tym roku naprawdę polubiłam ten sport!
12. Spróbować pole dance – marzę o tym od kilku lat!
13. Zacząć ćwiczyć jogę – kiedyś byłam o wiele bardziej wysportowana i giętka, a joga dodatkowo pomaga się uspokoić i podobno dodaje motywacji oraz inspiracji.
14. Zobaczyć sztukę baletową na żywo – balet jest piękny, ot co.
15. Przeczytać wszystkie części Harry’ego Pottera – przeczytałam trzy części, a przygody tego czarodzieja kocham, więc czas w końcu do niego wrócić!
16. Nauczyć się lokować włosy – zawsze byłam fanką prostych włosów, aż do teraz!
17. Dotknąć żaby – mój największy strach, mam totalną fobię!
18. Odwiedzić muzeum więzienia Pawiak – interesuję się coraz bardziej historią II wojny światowej, czytam książki, artykuły, oglądam filmy, widziałam Auschwitz, Muzeum Powstania Warszawskiego, czas na Pawiak.
19. Zacząć pisać książkę – kto by nie chciał wydać własnej książki? Pisałam od dziecka, lenistwo mnie pochłonęło i przestałam..
20. Ograniczyć cukier – życzcie mi z tym powodzenia! 😀
21. Nauczyć się gotować – za to zabiorę się, gdy polubię warzywa, bo gotowanie samego kurczaka z makaronem na okrągło to niewielki wyczyn.
I co najważniejsze – zrozumieć w końcu, czego chcę od życia! Trzymajcie za mnie kciuki. 
Czy ktoś z Was planuje zrobić jakąś z tych rzeczy u góry? Macie swoje własne listy ‘do zrobienia’? 
__________________________
On the fifth of August, nineteen ninety-seven, in Konin, a small, plump creature appeared in the world, who at the beginning were suppose to be Mateusz, then Tatiana, and finally she is Patrycja. From a small, polite girl who loved pokemon, barbie dolls and books, I grew up for a redheaded, confident woman who still does not know what she wants to do with her life. And two days ago I celebrated my twenty-first birthday! When my mother was in this age, I was already three years old! My life is very different from my parents’ life, but I am extremely happy that they support me and love me no matter who I am. At this moment, I wonder what my younger sister will be in ten years?
I do not have a plan for my life, but I found it worthwhile to have some goals, even small and trivial ones, which I’m looking for, so I created my list of things that I want to do this year. I’ll show you twenty-one points, the rest of personal stuff, I’ll leave for myself.
1. Visit a new country – we all know how much I love to travel!
2. Make another tattoo – they are supposedly addictive, I think I have to agree with it!
3. To get to like vegetables– I like only cucumbers and radishes, you know how poor my diet is? I’ve had a few approaches, maybe this time it will work.
4. Publish one of my poems – in the future I want to publish my own book of poems, but I still write only for myself
5. Start learning Italian again – in my opinion, the most beautiful language in the world. I still remember the basics, but laziness takes over me.
6. Take a photography course – I’ve always liked photography, but since I’ve had university classes in it, I totally got into it.
7. Learn to save money – my account after payday is cleared within a few days, I still do not know how to deal with it.
8. Learn to be systematic – I love my blog, I love to write, but sometimes I disappear for a few days, another thing I do not know how to deal with!
9. Stop biting my nails – I have been doing it since my childhood, I hate it!
10. Visit Zakopane – I have never had the opportunity to see this place, and I heard that it is beautiful!
11. Repeat snowboarding – on this winter holiday, I really liked this sport!
12. Try pole dance – I’ve been dreaming about it for several years!
13. Start yoga – I used to be much more athletic and flexible, and yoga also helps to calm down and apparently adds motivation and inspiration.
14. See ballet show live – ballet is beautiful, that’s it.
15. Read all Harry Potter books – I read three parts, and I love this wizards’ advetures, so it’s time to return to it!
16. Learn to curly my hair – I’ve always been a fan of straight hair until now!
17. Touch a frog – my biggest fear, I have a total phobia!
18. Visit the Pawiak prison museum – I’m interested more and more in the history of World War II, I read books, articles, watch movies, I saw Auschwitz, Warsaw Uprising Museum, time for Pawiak.
19. Start writing a book – who would not want to publish your own book? I wrote since childhood, laziness has swallowed me and I stopped…
20. Limit sugar – wish me luck with it! : D
21. Learn to cook – I will start it when I like vegetables, because cooking the chicken and noodles over and over again is nothing really.
And most importantly – to finally understand what I want from life! Keep your fingers crossed for me.
Does anyone of you plan to do any of these things at the top? Do you have your own to-do list?
Dress – Urban Outfitters, Shoes – New Look
0 Shares
0 comments
 1. Życzę Ci, żeby wszystko co napisałaś spełniło się w niedługim czasie, a dodatkowo, żeby każda z tych rzeczy oraz umiejętności codziennie sprawiała uśmiech na twojej twarzy. Jednocześnie życzę Ci, żebyś odnalazła swoją drogę, dzięki której staniesz się szalenie szczęśliwą, jeszcze bardziej pewną siebie kobietą 🙂

 2. Czekam z niecierpliwością na Twoje wiersze. Wiem że warto czekać na te wiersze ale jak długo jeszcze ???

 3. Pasowałoby Ci imię Tatiana, takie ładne i wyjątkowe 🙂 Mateusz jednak niekoniecznie haha 😀 Można powiedzieć, że u mnie podobnie, tyle, że mama była ze mną w ciąży, a brat już miał 3 latka 😉 Patrząc na to, że już miała ślub i prawie dwójkę dzieci to jestem w tyle 😀 Choć kto wie, co przez te dwa lata jeszcze się wydarzy 😉
  Fajnie sobie zrobić taką listę 🙂 Powodzenia z tą żabą, moja mama także ma fobię 😀
  Z pisaniem książki miałam tak samo. Szkoda, że lenistwo potrafi tak sięgnąć górę eh…
  Powodzenia z nauką i innymi postanowieniami ^^
  Piękne zdjęcia, masz śliczne włoski!

 4. Życzę Ci kochana spełniania wszystkich wyznaczonych celów i marzeń! 🙂
  Jestem pewna, że szybko je zrealizujesz.

  Cudownie kochana wyglądasz! <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

 5. Jejku, a ja myślałam, że Ty jesteś dużo starsza ode mnie! ;o Ja dwudzieste pierwsze urodziny będę obchodzić początkiem kolejnego miesiąca. Co do listy planów, całkiem ciekawie się zapowiada 🙂 Oby Ci się spełniły wszystkie te małe i duże cele! Wielu udanych podróży życzę oraz kolejnego ciekawego tatuażu 🙂 Ja również z chęcią bym sobie coś wytatuowała, ale kompletnie nie mam pomysłu na wzór. Oj.. mój brat ma ten sam problem z warzywami, co Ty. On praktycznie w ogóle nie je warzyw, a z owoców to tylko banany i maliny, przez co grozi mu anemia. Piszesz wiersze? Ale cudownie! Jestem bardzo ciekawa Twojej twórczości! Oj sama zapisałbym się na kurs fotografii. Póki co jednak bliższa mi jest szkoła językowa 😉 Do jogi już miałam kilka podejść, ale chyba nigdy nie brałam tego tak na serio, a może powinnam? Lektura Harrego dopiero przede mną, ale i ja mam w planach wkrótce sięgnąć po te książki! Jeny Ty też boisz się żab? ;o Żaby to moja fobia od kiedy pamiętam… Najgorsze są ropuchy! Pisanie to moje drugie imię, może wiec w przyszłym roku ukaże się moja powieść 🙂 Tobie też tego życzę! Jeśli masz aspiracje, to pisz! Nie ma nic przyjemniejszego, jak realizowanie swoich pasji 🙂
  Wszystkiego dobrego! ♥

 6. Super lista <3 Dużo punktów jest mi bardzo bliska jak np. chęć odwiedzenia Pawiaka, snowboard, czy nauka kręcenia włosów i gotowania 😀 Ale za to dobrze radzę sobie z jogą, warzywkami i zdrowymi zamiennikami cukru 😀
  P.S. Boskie masz sandałki! 😀

 7. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, mam córke w Twoim wieku :-)Sporo nowych rzeczy chcesz zrobić w tym roku, oby Twoje plany powiodły!

 8. Spóźnione Wszystkiego Najlepszego! Życzę Ci zrealizowania punktów, które napisałaś i odwiedzenia Zakopanego 😀 Pozdrawiam oraz dziękuję bardzo za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

 9. Super lista. Życzę wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w życiu oraz tutaj w blogowym świecie. Czekam oczywiście na tomik poezji. Sama pół roku temu odważyłam się publikować swoje opowiadania i … okazało się, że nie miałam się czego bać. 😉 Powodzenia :* 😉

 10. Wszystkiego najlepszego Solenizantko! Życzę Ci zatem, abyś odnalazła właściwy kierunek w swoim życiu i dążyła w tą stronę. Spełnienia marzeń!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

 11. W takim razie Wszystkiego najwspanialszego, dużo uśmiechu i dobrych ludzi wkoło!!! Sto lat.

  Świetna lista. Kurs fotografi świetny pomysł. Popieram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like